‘Industriële copiloten’ winnen Hermes Award

Foto van: De redactie
Geschreven door De redactie

De Hermes Award van dit jaar is toegekend aan Siemens voor zijn AI-gestuurde ‘industriële copiloten’, die ondersteuning bieden over de hele industriële waardeketen. De oplossing richt zich op AI-gestuurde ‘industriële copiloten’ die de efficiëntie van werknemers verbeteren door repetitieve taken te elimineren en de productiviteit te verhogen.

Tags:
De prijs werd uitgereikt door Cem Özdemir, de Duitse minister van Onderwijs en Onderzoek. Foto: Hannover Messe)

Een onafhankelijke jury onder leiding van Holger Hanselka, president van het Fraunhofer-Gesellschaft, selecteerde de winnaar uit drie genomineerde bedrijven.

‘Zo helpt de industriële copiloot voor het TIA Portal-engineeringplatform van Siemens – dat wereldwijd door meer dan 120.000 professionals wordt gebruikt – ingenieurs van alle ervaringsniveaus om sneller nauwkeurige en betrouwbare code te schrijven’, aldus de jury. Siemens biedt een reeks copiloten aan voor industrieel gebruik, die de gehele waardeketen bestrijken, van ontwerp en planning tot engineering, operaties en onderhoud. ‘Deze oplossing maakt generatieve AI toegankelijk voor een breed scala aan bedrijven. Er zijn zowel cloudgebaseerde als on-premises versies beschikbaar, waarbij de laatste direct op de productievloer werkt om aan uiteenlopende eisen te voldoen.’

‘Kunstmatige intelligentie biedt enorme kansen voor de industrie. Veel bedrijven erkennen dit en willen AI integreren in hun processen, omdat het – mits correct toegepast – een waardevol hulpmiddel is om de productiviteit te verhogen’, aldus Hanselka. ‘De industriële copiloten onderscheiden zich door hun integratieve aanpak, waarbij AI-gebaseerde assistentie voor beheersprocessen innovatief wordt gecombineerd met productiecontrole. De oplossing van Siemens omvat ook kwaliteitsborging en real-time documentatie, waardoor het een allesomvattend en overtuigend pakket is voor de industriële waardeketen. Dit is bijzonder relevant voor veel actuele uitdagingen in onze economie.’

De Hermes Award werd uitgereikt tijdens de openingsceremonie van de Hannover Messe. De beurs vindt plaats in Hannover van 31 maart tot 4 april 2025. Het partnerland voor 2025 is Canada.

Tags:

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *